Wykład, naszej koleżanki, Bożeny Maciek-Haściło w Ambasadzie RP w Brukseli

Serdecznie gratulujemy!

Koleżanki i koledzy z Zespołu RELACJA!

 

 

fb Bożena2

 

 

Za Laboratorium Psychoedukacji:

„Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Bożena Maciek-Haściło 26 stycznia na zaproszenie Ambasady RP w Brukseli oraz Brukselskiego Klubu Polek wygłosi wykład „Siła więzi – kiedy alkohol, narkotyki, nałogowy seks czy hazard zagrażają związkowi.”

Szczegółowe informacje:
Spotkanie odbędzie się 26 stycznia o godzinie 18.00 w salonach ambasady na Av. des Gaulois 29.
Prosimy (koniecznie) o potwierdzenie obecności do dnia 23 stycznia na adres bebruamb2@msz.gov.pl

Kilka słów o tematyce wykładu:

Gdy partner w bliskim związku kieruje się w stronę alkoholu, narkotyków, hazardu czy nałogowego seksu, cierpią obie strony, często atakują się i obwiniają nawzajem. Nadużywanie czegoś (niezależnie, czy są to substancje czy zachowania) wiąże się zwykle z jakimiś bolesnymi przeszłymi doświadczeniami, takimi jak porzucenie, strata, uraz.To jednak nie oznacza, że ktoś, kto jest związany z osobą nadużywającą ma tolerować jej zachowania, ani że para jest na zawsze skazana na taki los.
W trakcie wykładu opowiem o przykładach z mojej praktyki, a także przedstawię możliwości pomocy parom, których dotyka ten problem.Wystąpienie pozwoli również na dyskusję na temat sygnałów kryzysu w parze oraz dbania o relację w sposób, który może zapobiec rozwojowi problemów.

Kilka słów o prelegentce:
Bożena Maciek-Haściło
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szkoliła się w różnych podejściach teoretycznych. Ukończyła Studium Psychoterapii oraz Studium Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Posiada certyfikat psychoterapeuty oraz superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową zorientowaną psychodynamicznie w wymiarze krótko- i długoterminowym. Posiada także wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi i osobami które doświadczyły skutków alkoholizmu w rodzinie. Jest superwizorem psychoterapii uzależnienia, wykładowcą w Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji – szkoła Terapeutów Uzależnień „Brok”. Przyjmuje osoby poszukujące pomocy psychologicznej również w Poznaniu. Członek Rady Superwizorów Psychoterapii Uzależnień, członek Komisji Egzaminacyjnej Certyfikatów Terapeutów Uzależnień i Współuzależnienia. Jest mężatką, ma troje dzieci.”