V Śląskie Warsztaty Psychoterapii – Wykład

 

20171125_161942 (2)

 

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w minioną sobotę – 25 listopada 2017r. – nasza koleżanka z Zespołu – Jolanta Różańska miała możliwość wygłoszenia wykładu podczas V Śląskich Warsztatów Psychoterapii.

Wykład nosił tytuł „Rola diagnozy w praktyce psychoterapeutycznej – nowatorskie podejście w koncepcji diagnostycznej Nancy McWilliams.” Podczas wystąpienia Pani Jolanta poruszyła, między innymi, takie zagadnienia jak:

  1. Rola i znaczenie diagnozy w procesie psychoterapii.
  2. Koncepcja diagnostyczna Nancy McWilliams.
  3. Przedstawienie przykładów klinicznych.

Terapeutka zwróciła uwagę na potrzebę diagnozy, jako ważnego etapu psychoterapii, który umożliwia nie tylko postawienie rozpoznania, ale również głębokie zrozumienie pacjenta oraz wczucie się w jego świat wewnętrzny. Swoje wystąpienie oparła o koncepcję oraz nowe podejście do diagnozowania i sposobu pracy z pacjentem proponowane przez Nancy McWilliams, która jest doświadczoną psychoterapeutką psychoanalityczną, psychologiem, superwizorem i wykładowcą uniwersyteckim m.in. na Rutgers University Graduate School of Applied and Professional Psychology. Pani Jolanta omówiła podejście do diagnozowania, które zakłada spojrzenie na pacjenta z dwóch perspektyw: poziomu rozwojowego organizacji osobowości oraz typu organizacji osobowości ze szczegółowym ich omówieniem, a także przedstawiła korzyści dla procesu psychoterapii, płynące z takiego sposobu stawiania diagnozy. Wykład zakończyła prezentacją przykładów pracy terapeutycznej z wykorzystaniem i zwróceniem uwagi na proces diagnozy, zgodny z wcześniej przedstawionymi założeniami.

 

20171125_161614

 

Przypominamy, że Pani Jolanta Różańska  jest psychologiem, psychoterapeutą, pracującym w Centrum Psychoterapii i Rozwoju RELACJA, zajmuje się pracą z osobami dorosłymi. Więcej informacji: Jolanta Różańska.